V této recenzi si představíme klasickou powerbanku Goal Zero Switch 10. Princip fungování  je podobný, jako u běžného záložního zdroje. Dá se dobíjet ze sítě, ale také pomocí solárního panelu, pokud si pořídíte celý set (záložní akumulátor Switch 10 a solární panel Nomad 7). Pro dobíjení na cestách, kde není přístup k elektřině, je solární nabíječka ideálním řešením problému.  Jednoduše k ní připojíte mobilní telefon přes USB port a je po starostech. Powerbanka zvládne kromě mobilu nabíjet i tablet, či jiná menší zařízení.


Recenze

powerbanka Goal Zero Switch 10Samotná powerbanka Goal Zero Switch 10 je poměrně průměrným zařízením. Její kapacita je 3000 mAh (miliampér hodin), a k nabíjení dochází skrze USB. Stejně tak, pomocí USB portu, lze k zařízení připojit mobilní telefon, kameru, nebo GPS a čerpat z akumulátoru energii pro dobíjení, až do jeho vyčerpání. Kromě toho lze tento zdroj využít také na drobné posvícení díky vestavěné LED diodě. Další „vychytávky“ lze připojit přes USB. Přiznejme si, že malý větráček je spíše hračka, a nemá zrovna převratný význam. Ovšem svítilna, která je vysoce výkonná a poskytuje opravdu silný pruh světla, může být na cestách opravdu užitečná. Při plné kapacitě zdroje vydrží svítit krásných osm hodin.

Kapacita nabíječky dostačuje, jak sám výrobce uvádí, k jednomu nabití telefonu, nebo dvojímu nabití kamery. To není zrovna moc. Daleko výhodnější proto je její nákup v rámci setu. V setu je k ní dodávaný solární panel Goal Zero Nomad 7 – poměrně dobrý monokrystalický solární panel stejného výrobce, o výkonu 7 wattů. Ten je schopen nabít tento zdroj na plnou kapacitu asi za čtyři hodiny. Pochopitelně v závislosti na počasí. Při plném slunci to může být i rychleji. Stejně tak i příslušenství, jako jsou kabely, svítilna nebo malý ventilátor, v ceně tohoto setu. Získáte tím skladnou solární nabíječku, za solidní cenu.

Solární panel je schopný nabíjet dvě zařízení naráz, powerbanka jedno – takže celkem můžete nabíjet až tři zařízení najednou!

solární nabíječka Goal Zero

V balení samozřejmě najdete i klasickou nabíječku ze sítě, pomocí které můžete powerbanku dobíjet.

Cena powerbanky je přibližně 1100 Kč. Cena celé sady se pak pohybuje kolem 3500 Kč. A to rozhodně není špatná nabídka! Získáte tím totiž kompletní vybavení na cesty do přírody a pro outdoorové akce.

Technické parametry

Doba nabíjení solárním panelem Nomad 7: 4-6 hodin


Doba nabíjení přes USB rozhraní: 4 hodiny

Baterie: Li-ion NMC

Kapacita akumulátoru: 11Wh (3.7V, 3000mAh)

Porty:

  • USB port (output): 5V, až 1.5A (7.5W max), regulováno
  • USB port (input): 5V, až 1A (5W max)

Doporučené rozmezí okolní teploty: 0-40°C

Obsah balení: Externí akumulátor SWITCH 10 a kabel s micro USB výstupem

Hodnocení:

Klady:


  • V případě nákupu celého setu máte kompletní „výzbroj“ na cesty
  • Zabudovaná LED dioda na svícení a možnost přidání dalšího příslušenství
  • Kvalitní zpracování
  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Kladné uživatelské zkušenosti

Zápory:

  • Jen průměrně velká kapacita powerbanky

http://www.solarniliga.cz/wp-content/uploads/2016/12/goal-zero-set-switch-10-multi-tool-kit.jpghttp://www.solarniliga.cz/wp-content/uploads/2016/12/goal-zero-set-switch-10-multi-tool-kit-150x150.jpgsolarPowerbankySolární nabíječky
V této recenzi si představíme klasickou powerbanku Goal Zero Switch 10. Princip fungování  je podobný, jako u běžného záložního zdroje. Dá se dobíjet ze sítě, ale také pomocí solárního panelu, pokud si pořídíte celý set (záložní akumulátor Switch 10 a solární panel Nomad 7). Pro dobíjení na cestách, kde není přístup k elektřině,...