Solární nabíječka Voltcraft SL-10 je zároveň powerbankou. Jednou z mnoha svého druhu na trhu, který se v poslední době rozmáhá. Velká výhoda a přednost solárních nabíječek kombinovaných s powerbankou totiž spočívá v tom, že vás mohou velmi snadno zbavit závislosti připojení k elektrické síti. Dnes si tedy na ni uděláme recenzi.


Využití

Solární nabíječka Voltcraft SL-10

Solární nabíječka Voltcraft SL-10

Využijete ji především na cestách nebo na dovolené, v kempech nebo v přírodě, kde se ocitnete dál od civilizace. Samozřejmě, že jí nelze napájet velké spotřebiče, ale to, co je bezprostředně potřeba, nabít telefon, tablet nebo GPS, k tomu jsou solární nabíječky přímo vynikající. Tím spíše, když mají u sebe powerbanku. Tím pádem se dá ještě před odjezdem nabít ze sítě powerbanka, ze které se poté dobíjí ostatní zařízení. A v průběhu cest powerbanku dobíjíte pomocí solárního panelu. A tak pořád dokola, dokud se nevrátíte někam, kde budete mít přístup k elektřině. A přesně takto funguje i solární nabíječka Powerbank Voltcraft.

Recenze

Na trhu se dá najít ve dvou variantách, černé a bílé, přičemž v ničem, kromě barvy se tyto dvě verze nijak neliší. Obě mají na svrchní straně solární panel zasazený do rámu z plastu, a na spodní straně najdeme dva USB porty a mikroUSB port pro připojení zařízení, nebo naopak připojení nabíječky do sítě nebo k počítači. K tomu se prodávají samozřejmě také příslušné kabely a adaptéry, aby bylo nabíjení akumulátoru i následné nabíjení přístrojů co nejjednodušší. Tím se postupně dostáváme k tomu nejdůležitějšímu. A sice k parametrům, které se bezprostředně týkají samotného nabíjení.

Tím nejzásadnějším údajem, který by nás měl zajímat především, je kapacita akumulátoru. Signalizuje nám  ji dioda na nabíječce, s jejíž pomocí ji lze dobře sledovat Maximální kapacita je 5000 miliampér hodin. To je tak akorát dostačující k nabití mobilu (a neměli bychom tím celou kapacitu vyčerpat). Její nabití na maximální kapacitu trvá přes USB asi šest hodin, přes solární nabíječku pak podle počasí. A výstupní proud je až 2,1 ampéru, což je není zrovna špatný výsledek, navíc dva výstupy umožňují nabíjet i dvě zařízení současně. Tolik by se dalo říct o akumulátoru.


Samotný solární panel je o něco menší, než jsou rozměry nabíječky (12,3 x 6,3 centimetru). I přes takto malé rozměry je panel poměrně efektivní, a dosahuje výkonu 0,7 wattu. Je chráněný sklem proti poškození, a zároveň je poměrně citlivý na světlo, takže i při nízkém osvětlení je schopen vyprodukovat alespoň malé množství elektrické energie. A kromě všeho zmíněného má nabíječka ještě ochranu proti přebíjení a proti zkratu. To všechno se skrývá pod cenou, pohybující se kolem 1200 Kč. Nabíječka je sice relativně kvalitní, a vykazuje dobré parametry, ale po druhé stránce cena je oproti výkonu celkem vysoká. Na trhu se dají najít i powerbanky s vyšší kapacitou, stejně jako nabíječky s daleko větším výkonem, přitom jejich cena není o tolik vyšší než cena nabíječky Voltcraft. Nicméně i přesto Voltcraft SL-10 patří k celkem ucházejícím nabíječkám.

Není divu, že si tohoto modelu v obchodech všimli i zákazníci. Na internetových diskuzích a podle recenzí je hodnocena povětšinou kladně. Není divu, baterie má slušnou kapacitu, rychlost nabíjení není špatná, a stejně tak solární panel nemá úplně špatný výkon. Co však některým vadí, je, lidově řečeno, že Voltcraft nabízí za hodně peněz málo muziky. Respektive, že nabíječka sice stojí dost peněz, ale i přes svoje výhody nedává nic extra, co by člověk nemohl pořídit s jinými a levnějšími modely. Záleží tedy na každém, jestli se nechá touto nabíječkou a powerbankou přesvědčit, a koupí ji, či nikoliv.

Hodnocení

Klady:


  • Solidní kapacita powerbanky
  • Dva USB porty a mikroUSB port
  • Rychlost nabíjení

Zápory:

  • Cena v porovnání s konkurencí
  • Nekvalitní plastové tělo
(4 / 5)

solarPowerbankySolární nabíječkySolární novinky a technologie
Solární nabíječka Voltcraft SL-10 je zároveň powerbankou. Jednou z mnoha svého druhu na trhu, který se v poslední době rozmáhá. Velká výhoda a přednost solárních nabíječek kombinovaných s powerbankou totiž spočívá v tom, že vás mohou velmi snadno zbavit závislosti připojení k elektrické síti. Dnes si tedy na ni...