Vyrobený stejnosměrný proud je třeba přeměnit na střídavý. Tuto přeměnu zajišťují měniče (solární střídače). Jedná se vlastně o hlavní řídící jednotku elektrárny. Kromě přeměny proudu umí také podat informace o vyrobené energii, napětí a reguluje napájení do sítě a podobně. Může být vybaven displejem a máte tak všechny aktuální údaje okamžitě k dispozici. U střídačů je potřeba co nejvyšší účinnost a jejich záruka se pohybuje od 5 do 20 let.


Střídač pro vysoký stupeň energetické soběstačnosti rodinných domů

solární měničOptimálním řešení je tato novinka na trhu. Díky nejmladšímu zástupci generace SnapINverter, solárnímu střídači Fronius Primo, uvádí společnost Fronius na trh jednofázový protějšek třífázového střídače Fronius Symo. Nový solární střídač zaujme svou optimalizovaností a rozsáhlou datovou komunikací. Pro majitele rodinných domů to znamená vysoký stupeň soběstačnosti a bezpečnosti.


Měniče – střídače FVE

Pokud máte na střeše fotovoltaický systém, který pokryje roční spotřebu proudu se solárním střídačem, který umožňuje vysoký stupeň soběstačnosti, máte vyhráno. Tento střídač obsahuje nový algoritmus, který zapříčiňuje jeho práci stále v bodě maximálního výstupního výkonu a tím maximalizuje výnos celého systému. Aby došlo k co největší spotřebě vlastní vyrobené fotovoltaické energie, je vybaven sériově integrovaným relé energetického managementu s digitálním výstupem. Použití těchto funkcí má pozitivní dopad na vaše měsíční vyúčtování energie. Integrovaný střídač snadno připojíte k internetu. Je také možné snadné rozšíření tohoto systému do budoucna.


Typy elektroměrů:

  • Elektroměr vlastní výroby – FVE na Zelený bonus: elektroměr, který vám měří energii, kterou jste si sami vyrobili a nic za ní neplatíte a můžete ji bezezbytku spotřebovat.
  • Elektroměr přebytkové energie – FVE: energie, kterou vyrobíte a dodáváte do distribuční sítě. Váš distributor vám za ni platí. Za každou kWh, která projde tímto elektroměrem, účtujete distributorovi nebo svému zvolenému odběrateli 0,30-0,60 Kč / 1 kWh.

http://www.solarniliga.cz/wp-content/uploads/2016/02/solarni-menic.jpghttp://www.solarniliga.cz/wp-content/uploads/2016/02/solarni-menic-150x150.jpgsolarFotovoltaika pro domácnosti
Vyrobený stejnosměrný proud je třeba přeměnit na střídavý. Tuto přeměnu zajišťují měniče (solární střídače). Jedná se vlastně o hlavní řídící jednotku elektrárny. Kromě přeměny proudu umí také podat informace o vyrobené energii, napětí a reguluje napájení do sítě a podobně. Může být vybaven displejem a máte tak všechny aktuální...